x

نرم افزار همراه

برای مشاهده نرم افزار های تلفن همراه ما روی دکمه زیر کلیک کنید


مشاهده

قائم مقام مدیر عامل در مدیریت توزیع برق شهرستان های تابعه: اجرای طرح فهام ( نصب کنتورهای هوشمند ) در راستای مدیریت مصرف برق در ادارات سطح شهر سنندج

    مدیریت توزیع نیروی برق بانه / اخبار / قائم مقام مدیر عامل در مدیریت توزیع برق شهرستان های تابعه: اجرای طرح فهام ( نصب کنتورهای هوشمند ) در راستای مدیریت مصرف برق در ادارات سطح شهر سنندج
تاریخ یکشنبه 2021/05/23

قائم مقام مدیر عامل در مدیریت توزیع برق شهرستانهای تابعه از اجرای طرح فهام ( نصب کنتورهای هوشمند ) در راستای مدیریت مصرف برق در ادارات سطح شهر سنندج خبر داد.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عبید علیمحمدی در تشریح این خبر گفت: به منظور پایش برق مصرفی و میزان همکاری مشترکان بخش  ادارات درکاهش مصرف و در راستای جلوگیری از بروز خاموشی بویژه در فصل گرم سال، بزودی تمامی انشعابات منصوبه در ادارات به کنتورهای هوشمند مجهز و مصرف برق آنها از راه دور رصد و تحلیل می شود.

وی با بیان اینکه هزینه هر دستگاه کنتور هوشمند ۴۰ میلیون ریال است افزود: هدف از اجرای این طرح، فراهم شدن بستر اصلاح الگوی مصرف و امکان اعمال مدیریت بار توسط بهره برداران  از شبکه در شرایط عادی و اضطراری است.

علیمحمدی در ادامه سخنان خود بیان داشت: توسعه سامانه هوشمند شبکه برق با استقرار سیستم قرائت از راه دور (طرح فهام) و با اولویت درکنتورهای دیماندی و مستقیم برای مشترکان علی الخصوص ادارات (ولتاژ اولیه و ثانویه) در دستورکار می باشد.

قائم مقام مدیر عامل در مدیریت توزیع برق شهرستان های تابعه در ادامه با اشاره به اینکه همه مولدهای خود تأمین مشترکان نیز دارای تفاهم نامه همکاری در طرح کاهش پیک به زودی مجهز به کنتورهای هوشمند خواهند شد از جاری بودن طرح هوشمندسازی کنتور برق کشاورزان و بخش های صنعتی به منظور دستیابی به هدف نهایی نصب کنتورهای هوشمند در این دسته از تعرفه ها، در آینده نزدیک خبر داد.

لازم به ذکر است در شهرستان سنندج ۴۱۱ انشعاب  برق  اداری وجود دارد که ۱۴۴ مورد آن دیماندی ۲۶۷ مورد غیر دیماندی بوده که ۳۱۳ مورد آن دارای کنتور هوشمند میباشد که از این تعداد انشعاب هوشمند تعداد ۱۴۴ دیماندی و تعداد ۱۶۷ انشعاب غیر دیماندی می باشد که برای هوشمند سازی  ۹۸ انشعاب باقی مانده نیاز به اعتباری بالغ بر  ۳۹۲۰  میلیون ریال می باشد.